Same pompy ciepła

Poznaj naszą ofertę podzieloną na producentów pomp

Ariston | Bosch

Pompy ciepła Ariston:

Pompy ciepła Bosch:

Pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia (powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób pozyskuje energię przy stosunkowo niewielkich kosztach (energii elektrycznej służącej do zasilenia sprężarki). Pompy są wykorzystywane do ogrzewania budynku oraz wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń.
W naszej ofercie znajdą Państwo pompy typu powietrze-woda, która pobiera energię z powietrza na zewnątrz za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystuje ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u oraz chłodzenia pomieszczeń. Jest to najpopularniejszy tym pomp służący do ogrzewania budynków jednorodzinnych.

Pompy ciepła występują w wersji Monoblok oraz Split.

Monoblok to urządzenia, w której cały układ chłodniczy znajduje się w jednej hermetycznie zamkniętej obudowie (składanej fabrycznie). Wyprowadzone są z niej tylko rury dystrybuujące ciepło do budynku.

Na pompę ciepła powietrze-woda typu Split składa się jednostka zewnętrzna, wyposażona w parownik, sprężarkę i zawór rozprężny, oraz jednostka wewnętrzna – ze skraplaczem. Z jednostki zewnętrznej rurami chłodniczymi transportowany jest gaz chłodniczy. Trafia on na dodatkowy wymiennik ciepła – skraplacz, gdzie oddaje ciepło do instalacji.

Każda z opcji się sprawdza i zależy od preferencji klienta. Split tańczy zakupu, ale droższa eksploatacja (serwis). Monoblok – droższy produkt, ale tańsza eksploatacja (serwis).